SELPAR TİCARİ ENTEGRE SİSTEMİ (STE) /

01.12.2017 tarihinden itibaren bayiliği bırakıldı Satışı Yapılmamaktadır.

Platform: Windows XP/7/8/10


Selpar STE Programımız oto yedek parça sektörü başta olmak üzere her sektör de toptan ve perakende kullanımı kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Uzun yıllar özellikle otomotiv sektörüne vermiş olduğumuz hizmetten yola çıkarak, tüm kullanıcılarımızın talep ve ihtiyaçlarını göz önüne alarak oluşturduğumuz yeni programımızı sizlerin kullanımına sunuyoruz.


Selpar STE Programımız, hızlı stok arama, stok takibi, barkot oluşturma - okuma - yazdırma, teklif verme, teklif alma, stok alış - satış, stok hareketi, stok analizi, stok depo ve raf yeri kaydetme ve görüntüleme, kullanıma bağlı olarak katalog oluşturma, oem kod belirleme ve görüntüleme, alternatif tanımlama ve görüntüleme, fiyat değişimi ve takibi, stok için kampanya oluşturma ve görüntüleme, stok resmi tanıtabilme, stok alış-satış belge giriş-kayıt-görüntüleme ve oluşturulan bu belgelerin diğer türleri ile bağlanması ya da diğer türlere aktarılması gibi ve bunlarında dışında da tüm istek ve ihtiyaçlarınızı son noktasına kadar karşılayacak bir programdır.

Programın kabiliyetlerini şöyle sıralayabiliriz.

Kullanımınızı en rahat hala getirmek adına menüler arasında boğulup kalmamanız için sık kullanılanları hem program ana ekranında fare ile sağ tıkta, hem de sağ tarafta görebilmek için kısayol alanımızı kullanabilirsiniz.

İşlem yapılan ekrandan çıkmadan kısayol butonun ile kısayollara tanımlanmış olan diğer menüler arasında rahatlıkla gezilip, az önce yapmış olduğunuz işlemden farklı başka işlemler yapabilirsiniz.

Cari Hesap Planı ; Tek düzen muhasebe hesap planı kodları ile oluşturulmuş, hesap ve cari takibi yapılabilir. Cari hesap planı ekranı üzerinde kolay ve anlaşılabilir bir şekilde kayıt gerçekleştirme, değiştirme, hesap ve carilerin hareketlerinin, ödeme planlarının görüntülenmesi ve takibi tek tuş ile yapılabiliyor. Tahsilat/Ödeme, Çek - Senet ve Banka işlemlerinin kaydı ve takibi işlevsel haliyle sizlere sunulmuştur.


Kasa Defteri ; Bir tek ya da kullanıma göre birden fazla kasa hesabı oluşturarak, kasalar arası, kasa ile hesap arası ya da kasa ile cariler arasında tahsilat ve tediye yapılması ve mutabakatı yeterince kolay ve anlaşılır hale getirilmiştir.


Stok Alış - Satış ; İrsaliyeli alış - satışlar, konsinye giriş - çıkışlar, faturalı alış - satışlar, irsaliyeli alış - satışlardan fatura, serbest faturalı satışlar, market satışları, faturalı alış - satışlardan iadeler, fişli alış - satışlardan iadeler gibi işlemlerin en kolay haliyle gerçekleştirmeniz için gerekli tüm koşullar sağlanmış bulunmaktadır. Tüm bu belgeler arasında geçiş, belge aktarma ve belgeyi belgeye bağlama işlemlerini açıklayıcı kullanım butonları ile rahatlıkla yapılabilir.


Stok Durumu; Mevcutta olan tüm stokların tek bir ekran üzerinde bulunması, google arama mantığına göre ister sicil adından ister sicil kodundan ister barkod kodundan elle ya da okuyucu ile stokların kolaylıkla ve hızlı bir şekilde bulunması ve işleme dahil edilmesi, depo oluşturarak stokların depolar arasında transferi ve depolar arasında stok giriş - çıkış takibinin en iyi şekilde yapılabilmesi için gerekli tüm koşullar sağlandı. Stok sayım işlemleri, stoklara rahatlıkla raf yeri girilmesi, farklı depo kodları oluşturulması, stok fiyat listesi hazırlanması ve istediğimiz stokları takibe alarak stok takibini gerçekleştirmek gibi işlemlerle çalışma şartlarınızı daha düzenli ve verimli hale getirebilirsiniz.

Teklif alma - verme, sipariş alma - verme işlemlerinin kolaylıkla gerçekleştirmesi ve sonrasında yapılan işlemlerin takibi…


Barkod ; Stokta istenilen ürüne mevcuttaki barkod yüklenebilir ya da Selpar Infinity programının içinden otomatik olarak barkod verilebilir. Barkod yazıcı ya da barkod okuyucu rahatlıkla sisteme tanıtılabilir ve kullanıcılarımızın isteğine uygun barkod etiketi tasarımı yapılıp sistemlerini yüklenebilir.


Raporlar ve Tablolar ;Finans Bölümündeki Tablolarda, bilanço, gelir ve nakit akım tablolarının oluşturulması ve saklanması; Raporlarda, cari hesap mizanı, tahsilat/ödeme raporu, hesapların risk durum raporu, satış tahsilat raporu, faaliyet icmal raporu, cari hesap durum raporu gibi bir muhasebe - finans programında gerekli olan raporların hazırlanması, saklanması ve yazdırılması mümkündür.


Stok Bölümünde ise, stok mali raporlarında stok envanteri, stok maliyet raporu, stok devir, cari satış raporu, plasiyer satış raporu, stok atış kar/zarar raporları; stok durum raporlarında ise stok satış raporu, hareketli/uyuyan stoklar raporu, tarih aralığına göre hareketli/uyuyan stok raporu, giriş/çıkış stok hareket raporu, cariye göre stok hareket raporu, stok üzerinde işlemler raporu, konsinye stok durum raporu, eksi stok çıkışlar raporu gibi gerekli olan raporlamaların hazırlanması ve yazdırılabilir.


Fiyat Listesi ; Selpar STE Programımız da kullanıcılarımızın fiyat listelerini ve aboneliklerini görmeleri ve aboneliği olan fiyat listelerini sistemlerini aktarmaları artık çok daha kolay…


Programımız her açıldığında gelen ekranda tüm fiyat listelerimiz ve kullanıcının aboneliği olan listeler tek ekran üzerinde görünmekte…

Kullanıcı abonesi olduğu listelerden dileğini işaretleyerek çok kısa bir süre de fiyat listesi aktarımını gerçekleştirebiliyor.


Kullanıcılarımız dilerlerse, öncesinden stok ekranına oluşturdukları katalog kısmına da istedikleri fiyat listesini direkt olarak aktarabiliyorlar.

Selpar STE Programımızda Neler Yapabilirsiniz?

Program her gün ilk açıldığında otomatik olarak belirlenmiş olan yedek klasörüne yedek alır. İsteğe göre yedek yeri değiştirilip çoğaltılabilir (C:/YEDEK – F:/FlashYedek - \\ağ yolu gibi)

Günlük TCMB'den(Efektif Satış) güncel döviz kurlarının otomatik alınması ve istekleriniz doğrultusunda sistemde bulunan döviz kurlarınızın TL ye çevrilmesi

Güncellenen fiyatların tek tıkla sisteme aktarılması

Değişen fiyatların ve numaraların takibi

Resmi muhasebe ve finans işlemlerinin tek düzen hesap planı şeklinde kullanılması

Yapılacak tahsilâtlar ve ödemelerin takibi

Taksitli ödemelerin takibi

Kaydedilen - Yazdırılan – Değiştirilen – Silinen belgelerin kullanıcı ve zaman bazlı takibi

Alış–Satış belgeleri arasında ya da alış ve satış belgelerinin kendi aralarından belgeden belgeye bağlanması veya belgeden belgeye aktarılması

Stok envanterinin standart ve konsinye olarak alınması

Fifo – Lifo ve Ortalama olarak ayrı ayrı stok envanterinin alınması

Stok maliyet raporu alınması

Stok satışlarında kar – zarar raporu alınması

Depolar arasında transfer işlemi

Depo – şube arasında stok takibi

Depo stok envanteri ve depo stok sayım listesi alınması

Stok durum ve stok hareket raporu

Hareketli ve uyuyan stokların raporu

Eksi stok çıkışları raporu

Eksiye düşen stok uyarısı ve raporu

Yılbaşı sayım envanteri

Otomatik barkod verme, mevcut barkodları aktarma, istenilen barkod tasarımını yapma

Özel barkod etiketi yapma

Barkodlu stok durum raporu alma

Oem kod girişi ve takibi

Minimum / Maksimum stok takibi

Kredi kartı işlemlerinde komisyon hesaplama

Ba / Bs raporu alınması

Mevcut stokun sicil adından, sicil kodundan ya da istenilen başka bir özelliğinden içeriğe göre Google mantığı ile aranması

Cari için etiket – mutabakat – özel yazı – zarf yazdırma

Stok için stok etiketi – barkod etiketi – koli etiketi yapıp yazdırma

İstenilen stokları takibe almak

Stoklara kampanya girmek

Stok durum ve stok hareket(giriş/çıkış) raporu almak

Satın alma tedarik ve pazarlama satış takibi

Alınan ve verilen siparişlerin yönetimi ve backorder takibi

Cari bilgileri ve borç-alacak durumlarının aktarımı

Stok bilgileri, miktarları, depo ve raf yerleri aktarımı

Cariye, markaya ve stoka ait indirim tanımlama

Cariye ve stoka fotoğraf yükleme

Belirlenen stokun istenilen hesaba rezervinin yapılabilmesi ve sonrasında bu rezervasyon hareketlerinin takip edilmesi,

Maliyet fiyatı altında stok satışın engellenebilmesi

Programımızın içerisine excel’den veri aktarılması ve programımızdan excel’e veri aktarılması

Selpar STE Ek Kullanıcı Bedeli: 450.00 TL.
Tek Fiyat Listesi Yıllık Abonelik:   100.00 TL.
Sınırsız Fiyat Listesi Yıllık Aboneliği: 500.00 TL.

Demo talebinde bulunmak için lütfen tıklayınız.(Konu kısmına DEMO ifadesi eklemeyi unutmayınız.)