SELPAR MAKİNA İKMAL OTOMASYON YAZILIMI 2015(Bakım-Onarım Yönetim Sistemi) /

Yazılımlarımız

Makine İkmal Otomasyon programımız, belediyecilik veya özel sektör atölyelerine yönelik hazırlanmış ve iş akışı tamamen bu yönde organize edilmiş bir yazılımdır. Talepler doğrultusunda organize edilebilme özelliği ve kullanıcı yetkilendirmeleri sayesinde her birim kendi içinde kendi üzerine düşen verileri işleyerek bütünü oluşturmaktadırlar. Erken uyarı sistemi ile makine parkınızdaki araçlarınızı güvence altına alan ve işinizin yarıda kalmaması için önceden yedek parça temini yapabilen gelişmiş yapısıyla zaman ve para kazandıran bir yazılımdır. Araçlarınıza dair bakım, onarım, sigorta ve hasar işlemleri, garanti uygulamaları, dış işçilik veya anlaşmalı servislerin takibi, personel verimliliği, depo (stok) takibi (olmayan malın çıkışı) gibi bir araç için harcanan tüm süreci ve safhalarını kolaylıkla takip edebildiğiniz basit kullanımlı bir atölye otomasyonudur.

Araç bilgi bankası oluşturulurken o araca ait ruhsat bilgileri, araç ve belge resimleri (.jpg,.png,.bmp), yakıt durumları, km. veya motor çalışma zamanı bilgisine göre yapılacak işlemlerin otomatik olarak tanımlı bir biçimde karşınıza gelmesi (Değişecek yedek parçaların ve yapılacak işçiliklerin) ve raporlanarak ilgili ustalara bildirilmesi gibi otomatiğe bindirilmiş işlemler sayesinde işletme verimliliği sağlanır.

Araç kullanıcıları, araç üzerinde işlem yapan teknisyen (usta) bilgisi ve bilgisayar kullanıcılarına yönelik raporlama ve puantaj sistemleri yazıcı çıktısı, Excel raporu veya .pdf olarak alınabilmektedir. Ayrıca tüm kullanıcılara da silme,yazdırma,düzeltme gibi yetki tanımlamaları ve kullanıcılara göre menü kısıtlamaları yapılabilmektedir.

Araç bazlı km. / çalışma saati takibi ve periyodik bakımlarda kullanılacak yedek parçaların temini ve işçiliklerin km. bazında veya çalışma süresi bazında otomatik listelenerek bu listeler doğrultusunda bakımın yapılması, en çok arıza yapan araç, en çok hata yapan kullanıcı, en çok bozulan yedek parça gibi istatistiki bilgilere ulaşım ve yazılımı kullanan kullanıcıların geçmişe yönelik yaptığı kayıtlar, yaptığı iptaller, yaptığı değişikliklerin de takip edilerek yöneticilere rapor edilebilmesi.

Yazılım aynı zamanda araçlarda kullanılan akaryakıtların da takibini yaparak tarihler arası yakıt giriş-çıkışları, ortalama sarfiyat gibi raporlandırmalar, yakıt verilen aracın plakası, hangi depodan verildiği, verilen miktar, tarih, km., motor çalışma saati, teslim alan, teslim eden gibi bilgi girişi yapılarak takibi ve otokontrolü sağlanmaktadır. Yazılım, stok ve akaryakıt kritik seviye altına indiğinde uyarı vermektedir.

Araçlara ait fenni muayene, trafik sigortalarını ve kasko sigortalarını tarih bazlı olarak takip etmekte ve bitmesine yakın ikaz ve uyarı vermektedir. Yazılımımız da barcode uygulamaları tam olup kimlikte barcode, stok da barcode, kabul kartında barcode uygulamaları (Okutma/Yazdırma) yapılabilmektedir. Stok giriş ve çıkış işlemleri , stok kritik seviyeleri , garanti süreleri takibi , temin süreleri, tedarik bilgileri ve şartnameleri , depo kodları, raf yerleri girişi gibi fonksiyonlar da kurumlarda stok ile ilgili işlemleri kolaylaştırmaktadır.

Ülke geneline yayılmış şantiye çalışmaları yapan kurum veya kuruluşların araçlarını bulundukları şantiyede 3G teknolojisi kullandırılarak veya varsa uydu sistemleri üzerinden bilgileri anında online olarak merkeze iletebilir veya biriktirip süreli paketler halinde merkeze iletebilir, yedek parça tedariği, dış işçilik tedariği veya usta tedariği yapabilecekleri gibi hata kodu uygulamalarını sisteme yükleyerek üreticisinden çözüm yolunda müdahale geri dönüş bilgilerini paylaşabilirler. Bu sayede merkez oturduğu yerden sahadaki hangi araca ne yapıldığından anında haberdar olur veya isteğe bağlı olarak işlem yapılmadan önce merkezden onay almak suretiyle istek yaparak olur alınarak da sistem işletilebilmektedir.

Yazılımımızı hale hazırda kullanmakta olduğunuz CRM yazılımları ile veya araç takip sistemleriyle konuşur hale getirebilir, birbirleri arasında veri transferleri yaparak mükerrer bilgilerin defalarca işlenmesini engelleyebiliriz. Tabi ki diğer yazılımların izin verdiği imkanlar çerçevesinde. Bu da sizin veri girişi yükünüzü azaltacağından daha az elemanla daha çok iş yapabilme kabiliyeti kazandıracaktır. İstaç A.Ş. de yazılımımızı kullanan ve yöneten üç kişi dir. İstanbul gibi metropol olmuş bir şehri (9 ayrı bölgeyi) ve 600’e yakın araç parkını toplam üç kişi idare etmektedir. Yurt dışı ortaklıklarınıza makine parkınızı açmanız durumunda, istenilen makine ye hangi zamanda ne iş yapıldığını online olarak web sayfası üzerinden gösterebiliriz. Diğer konularda da bizden teklif alabilirsiniz.

Siz yeter ki hayal edin!

YAZILIM SİZE NE KAZANDIRIYOR ?

Sistem tamamen digital ortamda olduğundan yapılan her işlemi kağıda yazdırmaksızın bilgisayar ortamında takip edebilir halde olacaksınız. Çalışan personelin verimliliğini ve çalışma sürelerini anında görebilirsiniz. Dışarıda yapılan işleri ve takılan yedek parça fiyatlarını anlaşmış olduğunuz indirimler doğrultusunda takip ederek gol yememiş olursunuz. Akaryakıt takibini sağlıklı yapacağınızdan önemli bir tasarruf sağlamış olursunuz. Atölyedeki zayii ve fuzuli harcamaları anında görüp önlem alabilirsiniz. Yapılan işçilikleri birbirlerine göre kıyaslayarak verim analizi çıkartabilirsiniz. Araçlara doğru bakım ve uygulama yapılacağından hatalı işlem yapılması önlenmiş olacaktır. Erken uyarı sistemi sayesinde bakım zamanı gelmeden mevcut stoklarınızı kontrol ederek olmayan malzemelerin siparişi çok önceden verilerek işin durmaması sağlanacaktır. Tüm işlemlerinizi şeffaf bir platformda ve online olarak görüp yönetme şansınız olacaktır.

Tüm raporlarınızı Excel veya pdf formatında çıktı olarak alabilir ve mail yolu ile bilgi gönderimi sağlayabilirsiniz. İhtiyaçlarınızı (özel imalat yedek parça veya işçilikler olarak) bir duyuru yöntemiyle web sayfası/sitesi üzerinden duyurup ön teklif toplayabilirsiniz. Çok bölgeli çalışmalarda takibi hızlandırarak çok hızlı karar verme veya sistemi yönetme kabiliyeti kazanırsınız. Göze görünmeyen o kadar çok fayda sağlayacaksınız ki verilen paradan çok daha fazlasını kazanacağınızdan emin olabilirsiniz.

Bu sözleri deneyimlerimiz doğrultusunda söylüyoruz ve sistemi almanızı tavsiye ediyoruz.

REFERANSIMIZ

Yazılım şu an İstanbul Büyük Şehir Belediyesi yan kuruluşu olan İSTAÇ A.Ş. ‘de (merkez ve 9 değişik lokasyon’da toplam 575 araç takibinde) kullanılmaktadır. İrtibata geçebilir ve yazılım hakkında referans alabilirisiniz.

Teklif edilen yazılımın bir alt versiyonu Ülke geneli, Magneti Marelli CHECKSTAR yetkisi servislerinde (toplam 116 servis), AGCO (MasseyFerguson) yetkili servislerinde veriler tek bir havuz sistemiyle tek server da toplanarak sorunsuz bir biçimde kullanılmaktadır. O araca hangi servis ne yapmış tüm servisler birbirini görmektedirler.

Yine otomotiv sektöründe 25 yıllık bir deneyime sahip olmanın getirdiği haklı bir gurur la, ülke genelinde 4000 civarında özel serviste yazılımlarımız kullanılmaktadır.

Bizim işimiz sattıktan sonra başlar.